Robert Křesťan, Druhá tráva, Katka García, Ivo Viktorin Trio

Termín: 14. 08. 2022 17:00

Cena: 350.00 Kč

Robert Křesťan, Druhá tráva, Katka García, Ivo Viktorin Trio


ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA

Historie

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhá tráva dosud vydala 19 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky.


Zahraniční zkušenosti a spolupráce

Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy. 

Skupina Druhá tráva hraje v současné době ve složení:

Robert Křesťan - sólový zpěv, mandolína, kytara

Luboš Malina - banjo, irské píšťaly, tenor saxofon, vokály

Luboš Novotný - dobro, lap steel, vokály

Radek Hlávka - kytara, vokály

Tomáš Liška – kontrabas, basová kytara

Martin Novák - bicí, perkuse, cajon

Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny s důrazem na skladby z nejnovějších studiových alb Díl první, Pojďme se napít, Marcipán z Toleda, Shuttle to Betlehem a 1775 básní Emily Dickinsonové. 

Na podzim roku 2020 Druhá tráva vydala nové CD s názvem Díl první! Vzhledem k tomu, že na autorské album Roberta Křesťana fanoušci čekali už 9 let, jednalo se o dlouho očekávánou a výjimečnou událost. Nové CD je kritiky řazeno mezi hudební počiny roku, navíc byla Druhá tráva na začátku roku 2021 nominována v kategorii folk na Cenu Anděl! 


Bluegrass Theatre amfiteatr

# cena
12350
11350
10350
9350
8350
7350
6350
5350
4350
3350
2350
1350
Volná místa
Obsazená místa
Vybraná místa