David Benda & Sebastellar, Monogram, G-runs 'n Roses

Termín: 21. 07. 2024 16:00

Cena: 250.00 Kč

Koncert David Benda & Sebastellar, Monogram, G-runs 'n Roses


David Benda & Sebastellar

Tato hudební formace vznikla na sklonku roku 2023. Hlavním skladatelem repertoáru je David Benda, multiinstrumentalista, zpěvák a hudební pedagog, jenž

v roce 2020 získal titul světového šampiona ve hře na banjo v rámci World Virtual Bluegrass Banjo Contest.

David je doprovázen skupinou talentovaných hudebníků: virtuózním houslistou Honzou Bláhou, jenž proplouvá mezi klasickou, funk a bluegrass hudbou, basistou Jurou Válkem, hudebním protějškem Chucka Norrise a Márou Sáblíkem, bubeníkem, jehož švýcarská přesnost a brazilská hravost přinášejí do rytmů nevídanou dynamiku. Společně tvoří kvartet, který se věnuje autorské tvorbě v žánrech jazz, folk, rock, bluegrass a world music.

Repertoár kapely zahrnuje převážně autorské skladby a písně s texty v angličtině i v češtině, které jsou zvýrazněny vokálními harmoniemi, instrumentálními sóly, humorem a energií, která vytváří úžasnou atmosféru mezi kapelou a publikem.

Monogram

Pražská skupina Monogram působí na České i zahraniční hudební scéně již 30 let.

V současné době hraje ve složení: Jaromír Jahoda (banjo, zpěv), Zdeněk Jahoda (mandolína, zpěv), Jindřich Vinkler (kytara, zpěv), Erik Banič (kontrabas, zpěv).

Repertoár skupiny tvoří hlavně autorské písně z dílny kytaristy Jindry Vinklera, převážně v angličtině a také originální instrumentálky od ostatních členů skupiny.

Za 30 let hudební činnosti kapela Monogram nasbírala řadu významných ocenění na poli akustické hudby. V rámci hlasování ČBA (Česká Bluegrassová Asociace) byla několikrát vyhlášena jako Nejlepší instrumentální skupina. V letech 2008, 2015 získala ocenění asociace EBMA jako Evropská skupina roku. Také jednotliví členové získali několikrát ocenění instrumentalista roku (banjo, kytara, mandolína).

Monogram pravidelně vystupuje na předních festivalech v České republice (Porta, Prázdniny v Telči, Zahrada, Stodola Michala tučného aj.) a v řadě dalších zemí (Dánsku, Švédsku, Španělsku, Velké Británii, Francii). Kapela vystoupila také dvakrát na prestižním festivalu IBMA v Nashville USA. Členové skupiny mají na svém kontě spolupráci s mnoha domácími i zahraničními umělci např. Druhou Trávou, Bratry Nedvědovými, Jiřím Suchým, Danielem Hůlkou, Danielem Landou, Slávkem Hanzlíkem, Chrisem Jonesem, Bilem Keithem aj.

Skupina Monogram natočila celkem 6 alb. Tři z nich ocenila ČBA v rámci hlasování jako Album roku. Nejnovější je kompletně autorská deska SIMPLE MAN.

G-runs 'n Roses.

G-runs 'n Roses jsou mladá a energická bluegrassová kapela z České republiky v srdci Evropy. Hrají původní i stávající písně se silným zaměřením na pevný rytmus a těsné vokální harmonie. To je doplněno efektními instrumentálními sóly a zakomponováno do elegantních aranží. Ať je jejich hudba jakkoli mladistvá, vkusná zůstane a kapela si zachovává hluboký respekt k tradiční bluegrassové hudbě. Kapela vznikla v červenci 2006 a jejich první CD "Learning To Fly" vyšlo v roce 2008. Poslední album "Gravity", na kterém je druhá sestava kapely s Ondrou Kozákem na kytaru, vyšlo v květnu 2013. Obě alba získala nadšené recenze v hlavních bluegrassových časopisech.

Po krátké pauze po sezóně 2020 jsou G-runs 'n Roses zpět v roce 2022 s novou sestavou, ve které jsou veteráni Ralph Schut a Milan Marek a noví členové Vlado Krizan, Christopher Schut a Peter Burza.

Bluegrass Theatre amfiteatr

# cena
12250
11250
10250
9250
8250
7250
6250
5250
4250
3250
2250
1250
Volná místa
Obsazená místa
Vybraná místa